Діти війни

24 лютого 2022 - 22 березня 2023
Діти війни / Історії дітей
 

ІСТОРІЇ ДІТЕЙ

У цьому розділі ви знайдете історії дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної війни: були поранені, вбиті, викрадені чи затримані російськими військовими та представниками окупаційної влади. Також у розділі опубліковані матеріали про  успішне повернення дітей та їх воззʼєднання зі своїми рідними після незаконної депортації в росію та республіку білорусь або після примусового переміщення на тимчасово окуповану територію України.


 

Шановні представники медіа! 

Усі інтервʼю з постраждалими були ретельно підготовлені та проведені в супроводі дитячого психолога командою професіоналів із максимальним врахуванням інтересів дитини. 

Ви можете  використовувати всі матеріали повністю або частково для публікації у своїх виданнях або при виробництві власних інформаційних продуктів. Адже ці матеріали створені спеціально для того, щоб обмежити комунікацію постраждалих про травматичний досвід, який вони пережили, уникнути повторних інтервʼю і таким чином захистити дітей та їх родичів від ретравматизації. 

Наголошуємо, що використання всіх фото-, відео- та текстових матеріалів із розділу “Історії дітей” дозволено за умови обовʼязкового посилання на державний портал розшуку дітей “ДІТИ ВІЙНИ” https://childrenofwar.gov.ua  

Сашко, 12 років, м. МаріупольРосіяни взяли в полон 12-річного Сашка та його маму Сніжану в Маріуполі у березні 2022 року. У фільтраційному таборі їх розлучили, не давши близьким попрощатися один з одним. З пораненням ока Сашка скерували до лікарні. Пізніше, казали, влаштують у сиротинець, допоки його не усиновить російська сімʼя. Утім завдяки сміливості хлопця, старанням його бабусі Людмили та злагодженій роботі великої команди урядових та неурядових структур та організацій його вдалося повернути на підконтрольну Україні територію. Доля мами Сашка досі невідома.